זוגיות

זוגיות בריאה תבוא לידי ביטוי בתחושת הרמוניה בין בני הזוג, באכפתיות, בשיתוף והדדיות. בני הזוג הם למעשה שותפים לחיים וחולקים בינהם ויחדיו מגוון תחומי חיים החל ממטלות הבית, פרנסה, קריירה, עולם פנימי ועוד. על אף שקיימים לעיתים חילוקי דעות או כעסים, שיתוף הפעולה, יצביע על רצון לשותפות, מחויבות הדדית עמוקה ואינטימית.

זוגיות בריאה היא לא בהכרח זוגיות שחשים בה רק רגשות חיוביים בעצמה רבה או בתדירות גבוהה, כי אם הרצון והמחויבות ההדדית לבניית הקשר והטיפוח השוטף של הזוגיות, הם המפתח ליצירת זוגיות פתוחה ובריאה.

מה עלול להוביל לזוגיות לא בריאה?

כעסים ותחושות לא מתוקשרים, או לחלופין, מתוקשרים בצורה מאוד לא נכונה, יובילו בהדרגה להתרחקות מבן.ת הזוג ויהפוך כביכול זוגיות משמיים ל – זוגיות ללא מגע או לזוגיות במשבר.

במהלך טיפול זוגי או סדנאות זוגיות, בני.ות זוג שיתפו איך נעלבו ונפגעו מבן או בת הזוג וכיצד זה יצר נתק עמוק. בזוגיות בריאה יש תקשורת, במובן הזה זוגיות שיש בה מריבות, לרוב טובה יותר מזוגיות "קרה" שלא משוחחים בה ואוגרים כעסים ותחושת לבדות – זאת עלולה להפוך לזוגיות רעילה. טיפול זוגי יאפשר לפתוח את דפוסי היעדר התקשורת, ממש כמו במפגש עם פסיכולוג בו לומדים תקשורת נכונה ובונה יותר.

טיפול זוגי להבראת הזוגיות

טיפול זוגי יאפשר לבחון מה גרם למשבר בזוגיות כאשר לא פעם בני הזוג יבואו עם האשמות הדדיות האחד כלפי השני. מאחר והחיים מורכבים וכולנו רגישים בנקודות מסוימות וכל אחד מביא מבית הוריו דוגמא אחרת לזוגיות והתנהגויות שלעיתים יש קושי לקבלם או לפרשם בצורה חיובית, מה שעלול ליצור דרמה בזוגית הזו שתתפתח לממדים גדולים עד כדי שיח על פרידה.

ייעוץ זוגי בא לסייע לזוגות להכיר את הרגישות הפנימית של כל אחד וללמוד דפוסי התייחסות בריאים יותר ולרכוש מיומנויות חדשות שמסייעות בתקשורת הזוגית. בטיפול זוגי כל אחד מבני הזוג יידרש להבין ולהכיר היכן נהג לא נכון ולא רק להאשים את בן הזוג.

נסיים באיך שהקבלה תופסת את הזוגיות – היה והגבר וגם האישה יפנימו כי הם בחרו בשותף רוחני לדרך – החיבור ביניהם עשוי לקבל חשיבות עצומה, שכן מדובר בזוגיות משמיים זוגיות רוחנית, שדבר לא באמת יכול לחצוץ בניהם.